?Siad!
? Czy przyglądaliście się jak Wasze psy siadają?
? Który siad wybierają?
? Teraz pewnie zastanawiacie się o czym mówię No właśnie są różne sposoby wykonania ćwiczenia siad.
? Siad - znana, nadużywana i oklepana komenda No chyba, że ćwiczycie obi to pewnie nie raz dłubaliście nad siadem.
? Jedna z pierwszych komend, które uczą się psy. Często jeśli pies nie wie co zrobić i co od niego oczekujemy to usiądzie.
? W psim fitnessie bardzo przydatna, a raczej przydatne bo mamy dwa rodzaje siadu, które używamy. To są podstawowe elementy nad którym warto się pochylić.
? Oba ćwiczą inne partie mięśni.
? Warto sobie je rozróżnić również komendami, żeby się psu nie myliły.
? Mówimy tu o zmianie pozycji ze stój do siadu.
? W pierwszym siadzie tylne łapy są stacjonarne i nie przesuwają się a przednie cofają się z pozycji stój, aż do siadu.
? W drugim to przednie łapy są stacjonarne i nie powinny się ruszać z miejsca, a tylne łapy idą do przodu i uginają się, aż do siadu. To jest taki ciasny siad.
? Zdarza się też tak, że pies łączy oba siady na raz i rusza się wszystko. Tego nie chcemy i wtedy pracujemy na rozdzieleniu tego na dwa odrębne ćwiczenia.
? Mi łatwiej jest pracować gdy pies umie już ciasny siad a do nauczenia jest ten drugi, łatwiej psa naprowadzić. Mam nadzieję, że Was tym nie przeraziłam bo to można rozbić na jeszcze mniejsze, łatwiejsze elementy, które możemy złożyć potem do kupy I jeszcze do siadu wrócimy.
? Dla psów sportowych te dwa ćwiczenia będą podstawą do trudniejszych i bardziej zaawansowanych ćwiczeń.
? Przed rozpoczęciem jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych z psem gorąco zachęcam do pójścia do dobrego weterynarza, osteopaty i zoofizjoterapeuty, żeby dowiedzieć się czy nie macie żadnych przeciwwskazań do treningów lub czy na coś powinniście baczniej zwracać uwagę. Jeżeli Wasz pies nie jest w stanie wykonać, któregoś z tych ćwiczeń to jest to wskazanie do wizyty u weterynarza specjalisty, zoofizjoterapeuty lub osteopaty.
Wszelkie prawa zastrzeżone © Klaudia Bońkowska Rozmerdane Ogonki